Team

Dawno, dawno temu narodziła się myśl… że głos młodych powinien stać się silniejszy. Tym sposobem, metodą prób i błędów, powstało We need YA, które stało się marką wydawniczą dla nastolatków i młodych dorosłych opatrzoną logotypem jednorożca. A wszystko to dzięki czytelnikom i ich zaangażowaniu, wielogodzinnym dyskusjom i wspólnym pomysłom.
Pamiętajcie – We need YA!

Nasz zespół

Oliwia Łuksza

Menadżerka ds. Komunikacji Marketingowej. Tworzy strategie marketingowe trzyma pieczę nad współpracami z mediami. Lubi kreatywną, dynamiczną pracę. Szuka perełek na rynkach zagranicznych - czyta książki po angielsku i francusku. Uwielbia rozmowy o literaturze i kuchni wegańskiej, która jest jej drugą pasją. Jej stos książek do przeczytania nigdy nie maleje, podobnie jak lista planów do zrealizowania. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, ale kocha też jesień i deszczowe wieczory z książką.

Aleksandra Kotlewska

Naczelna Instagramerka i Social Media Ninja. Jest wulkanem energii, rozsiewa pozytywną energię gdzie tylko się pojawi i zawsze znajdzie temat do rozmowy. Jej największym marzeniem się spakowanie plecaka, wbiegnięcie do pierwszego pociągu i odkrycie zupełnie nowego miejsca. Gdy tylko nie uczy się języków lub nie spotyka z grupą przyjaciół, zakopuje się pod kocem z dobrą młodzieżówką, kryminałem lub, czytaną setny raz, książką Virginii Wolf.

Anna Fiałkowska

Menadżerka marketingu w We need YA. Wymyśla strategie, dba o szczegóły kampanii i błyskawicznie odpisuje na mejle. Filolożka polska, autorka książek i poetka. Uwielbia dyskutować i wskazywać nowe punkty widzenia. W wolnym czasie czyta, spaceruje z pieskiem Lulu, robi zdjęcia analogowe albo ogląda filmy (kocha „Gorączkę” Michaela Manna). Znana również jako Annie Warhol.

Ewa Samul

Stara dusza, prowadząca We need YA Book Club, gdzie z wielką chęcią rozmawia o książkach. Studentka historii sztuki z obsesją na punkcie Nike z Samotraki i twórczości Mariny Abramović. Kiedy nie czyta książek, słucha piosenek Harry’ego Styles’a, spędza godziny w muzeum i pije zbyt dużo kawy. Zaczytuje się w klasykach literatury i mrocznych powieściach. Znajdziecie ją także pod nazwą @lavenderews

Marta Warszawik

Prowadząca We need YA Book Club na Facebooku. To ona pyta o Wasze ulubione książki, dodaje emotki do postów i przedstawia książkowe zapowiedzi. Studentka ogrodnictwa, zakochana w naturze i literaturze. Uwielbia poznawać nowe historie, szukać w nich inspiracji oraz tworzyć graficzne zdjęcia na swój instagramowy profil. Najczęściej można ją spotkać w księgarni, gdzie buszuje pośród półek w poszukiwaniu nowej lektury albo w lesie, robiąc kolejne naturalistyczne ujęcia.

Zuzanna Barańska

Prowadzi profil We need YA na Facebooku, na którym lubi zadawać Wam pytania i rozmawiać o ciekawych historiach. Studentka filologii polskiej, której całe życie kręci się wokół książek. Lubi poznawać klasyki literatury, nie tylko te zagraniczne, ale również polskie. Jej lista książek do przeczytania i filmów do obejrzenia nie maleje, a ciągle rośnie. Poza biblioteką często można ją spotkać w kinie. Otacza się muzyką, a na jej playlistach przeplatają się nieomal wszystkie gatunki, od współczesnego popu po utwory z lat 50. Czasami lubi uciec w góry, gdzie zimą jeździ na nartach, a latem udaje się na piesze wędrówki.

Gabriela Wójtowicz

Prowadzi profil We need YA na TikToku, gdzie w sposób kreatywny i humorystyczny zaraża miłością do książek. Łatwo zakochuje się w postaciach fikcyjnych. Miłość do literatury łączy z miłością do makijażu i fotografii. Kiedy nie czyta, jest prawdziwą gamer girl i gra w co popadnie. Marzy o starym domu w lesie, hodowaniu sarenek i ogromnej bibliotece z drabiną. Pół-człowiek, pół-elf znany również jako @bookadriela

Weronika Wardak

Prowadząca fanpage We need YA na Facebooku, Nina Zenik wanna be, artystyczna dusza kochająca książki i fotografię w równie mocnym stopniu. Uwielbiająca całym sercem twórczość Leigh Bardugo, V.E. Schwab oraz mleko z kawą. Poza uciekaniem z tego świata w literaturę oraz wyżywaniu się fotograficznie, uwielbia makijaż, który wychodzi jej w różnym stopniu, ale ważne, że się stara i jeszcze się w tym doskonali. Jej wyczyny z książkami, makijażem i fotografią możecie zobaczyć na @toshibookmate!

Bestsellery