Książki

Girls power, czyli dziewczyny rządzą w We need YA!
10.06.2020

Girls power, czyli dziewczyny rządzą w We need YA!

Od kilku lat w książkach YA pojawiają się silne protagonistki – główne bohaterki! Są nieustraszone i nie boją się wyzwań! Poniżej lista naszych ulubionych głównych bohaterek w We need YA!

Pierwszą bohaterką jest Leora z cyklu Alice Brodway „Księgi skór”.

Leora żyje w świecie, w którym każdy uczynek zostaje wytatuowany na skórze, zostawia ślad. Jest przekonana, że jej zmarły ojciec powinien zostać zapamiętany na zawsze. Zasługuje on na to, aby wszystkie jego tatuaże zostały usunięte i przekształcone w księgę skóry  jako dowód dobrego życia, które wiódł. Odkrywa jednak, że tusz zmieniono, a jego księga jest niekompletna. Leora zaczyna wątpić we wszystko to, w co do tej pory wierzyła, i zastanawia się, czy tak naprawdę kiedykolwiek znała swojego ojca.

Dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż, zaczyna działać w ruchu oporu i nieustraszenie walczy o to, by poznać prawdę!

Kolejna bohaterka to Hannah z genialnego debiutu Isabel Sterling „Te wiedźmy nie płoną”.

Hannah to czarownica żywiołów, potrafi kontrolować wodę, ogień, ziemię i powietrze. Choć mieszka w Salem, jej magia jest tajemnicą, którą musi zachować dla siebie. W innym przypadku ona i jej bliscy mogliby stracić swoje umiejętności, na zawsze! Hannah spędza więc większość czasu, unikając swojej eks, Veroniki, i pracując w lokalnym sklepie z magicznymi obiektami. Gdy przerażający rytuał krwi przerywa zabawę pod koniec roku szkolnego, a dowody na istnienie mrocznej magii zaczynają pojawiać się w całym Salem, Hannah jest pewna, że to dzieło śmiertelnie groźnej Krwawej Czarownicy. Na domiar tego, w mieście pojawia się nowa dziewczyna, Morgan, która skrada serce nastoletniej czarownicy. Chcąc ocalić swój sabat i zdobyć serce dziewczyny, Hannah będzie musiała stawić czoło potężnej mrocznej wiedźmie, pokonać swój strach i zachować zimną krew!

A teraz czas na Amani – czyli bohaterkę „Buntowniczki z pustyni”.

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.Dziewczyna chce nie tylko uciec od nudy, ale wyrwać się spod opieki despotycznego wuja.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się odmienić swój los! Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

Magda nie jest zwyczajną dwudziestolatką! O jej walce z demonami możecie poczytać w bestsellerowej serii Pauliny Hendel „Żniwiarz”!

Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką, ale to tylko pozory. Na co dzień czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe, ale nikt nie wie, że w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, dziewczyna tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i będą musieli stoczyć walkę na śmierć i życie!

Ostatnia z naszych silnych bohaterek to Lou! Niezwykła czarownica z powieści „Gołąb i wąż”– głośnego debiutu Shelby Mahurin !

Louise uciekła przed dwoma laty z sabatu, wyrzekając się magii i swoich mocy. Plan był prosty: schronić się w Cesarine i żyć z tego, co będzie w stanie ukraść dzięki własnej przebiegłości i sprytowi.

Dziewczyna dobrze sobie radzi, kradnąc i posługując się magicznymi sztuczkami! Ale tu, w mieście ogarniętym strachem przed magią, wiedźmy takie jak Lou są ścigane. I palone na stosach. Czarownica będzie musiała zmierzyć się z groźnym zakonem oraz najlepszym łowcą czarownic, z którym niespodziewanie zostanie związana węzłem małżeńskim!