Książki

Kim jest Adam Silvera? Poznaj jednego z naszych autorów!
21.12.2020

Kim jest Adam Silvera? Poznaj jednego z naszych autorów!

Za każdym tekstem i wydawaną książką kryje się człowiek, którego – przynajmniej taką mamy nadzieję – wielu chce poznać. Dziś postaramy się przedstawić kilka informacji na temat Adama Silvery i zachęcić Was, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, do sięgnięcia po jego książki! 😊

 

Adam Silvera jest trzydziestoletnim, pochodzącym z Bronxu chłopakiem i zupełnie się tego nie wstydzi. Zanim zaczął pisać, pracował przez kilka lat w branży wydawniczej. Sprzedawał książki dla dzieci, recenzował niektóre z literackich pozycji, a także przez pewien czas był agentem literackim.

„More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie” – to jego debiutancka powieść, która zebrała ogrom pozytywnych opinii i recenzji, a autor, dzięki napisaniu tak ważnej książki, został wyróżniony przez „Publishers Weekly”. W We need YA wydane zostały dotychczas  cztery książki autora, a jego najnowsza, piąta z kolei, powieść – „Syn nieskończoności” – to pierwsza premiera, którą rozpoczynamy wydawniczo przyszły rok. Nowa książka Adama Silvery odbiega od wcześniejszych treści, ponieważ autor po raz pierwszy sięgnął po elementy fantastyczne, tworząc pozycję z gatunku urban fantasy.

 

A z jaką tematyką spotkacie się w książkach Adama Silvery, jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności po nie sięgnąć?

Nie brakuje w nich rozrywki, śmiechu i dobrych porad. „A jeśli to my” – to lekka komedia, której fabuła wywołuje ogromny uśmiech podczas czytania. Niektóre książki są smutniejsze. Chociażby „Nasz ostatni dzień” wzbudzający żal, przygnębienie i cieknące potokiem łzy. Każda z książek zmienia jednak sposób myślenia czytelnika, poszerza horyzonty i uczy czegoś nowego. Podobnie jest ze styczniową premierą – za warstwą magicznych zdarzeń kryją się rodzinnie niesnaski, poszukiwanie siebie i codzienne, znane nam z życia trudności. Bohaterowie jego książek przypominają nas i tak jak my zmagają się z różnymi przeciwnościami. Jeśli tego poszukujesz, sięgając po książki, poznaj autora idealnego!