Książki

Kim jest Isabel Sterling?
17.03.2021

Kim jest Isabel Sterling?

Isabel Sterling do grona naszych autorów dołączyła, kiedy pod swoje skrzydła zdecydowaliśmy się wziąć książkę Te wiedźmy nie płoną. Była to pierwsza książka autorki na polskim rynku i od razu odniosła spory sukces, zyskując rzesze fanów i pozytywne opinie czytelników.

 

A kim jest Isabel Sterling?

Oto kilka faktów z życia autorki:

– Można powiedzieć, że pochodzi z dwóch miejscowości jednocześnie – latem mieszkała w pobliżu jeziora Ontario, gdzie spędzała większość dni pływając w zatoce i snując historie, których nigdy nie miała odwagi spisać. W roku akademickim mieszkała z matką bliżej jeziora Cayuga. Isabel nie była fanką spędzania czasu blisko natury; od najmłodszych lat była prawdziwym molem książkowym.

 

– Po ukończeniu szkoły średniej Isabel zdecydowała się na studiowanie kompozycji muzycznej, a następnie poszła na Uniwersytet Syracuse, który skończyła z tytułem magistra administracji szkolnictwa wyższego. Po sześciu latach pracy w kadrach uniwersyteckich, Isabel została koordynatorem programu w lokalnym Centrum LGBTQ, gdzie prowadzi szkolenia edukacyjne dotyczące LGBTQ dla społeczności wiejskiej oraz działa jako rzeczniczka i wsparcie dla dzieci, nastolatków i dorosłych LGBTQ.

 

– Przygodę z pisarstwem Isabel zaczęła w szkole średniej. Tworzenie powieści było ucieczką od stresu związanego z zajęciami na studiach. W 2012 roku wzięła udział w NaNoWriMo (National Novel Writing Month) i od tamtej pory nie oglądała się za siebie, realizując swoją pasję, która przerodziła się w sposób na życie.

 

– Mieszka z żoną i futrzastym potomstwem:  dwoma kotami i psem – mieszanką beagle o imieniu Lily.