Książki

Wydawnictwo Poznańskie wydaje… już 65 lat!
02.07.2021

Wydawnictwo Poznańskie wydaje… już 65 lat!

Wcale nie tak odległy 11 lipca 1956 roku. Dzień, w którym swoją oficjalną działalność rozpoczyna Wydawnictwo Poznańskie. Dzień, kiedy literatura zaczyna nabierać zupełnie innego, nowego znaczenia.

Wraz z początkiem lipca obchodzimy 65. urodziny Wydawnictwa Poznańskiego — Wydawnictwa, bez którego nie byłoby nas — marki szerzącej literaturę wśród nastolatków i młodych dorosłych. Dziś trudno nam sobie wyobrazić życie bez spokojnej oazy przy Fredry 8, gdzie każdy — pracownik czy zwykły przechodzień — jest zawsze mile traktowany. Przez lata zmieniło się niby wszystko. Inaczej patrzymy na świat, literaturę i dotykający nas rozwój. Również Wydawnictwo Poznańskie nie stoi w miejscu i przyjmuje pod swoje skrzydła nowe marki, takie jak We need YA czy Zygzaki. W rozwoju i nowości siła tradycji, wciąż bowiem reaktywowana jest Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich — najbardziej rozpoznawalnych lektur z okładkowym stateczkiem.

W Wydawnictwie Poznańskim książka to największy przyjaciel. Do stworzenia każdej z nich podchodzimy z ogromnym skupieniem i szacunkiem. Staramy się dawać szansę nowym, nieodkrytym dotąd talentom, ale również umożliwiać dostęp do najbardziej znanych i potrzebnych pozycji różnych gatunków.

Wszystko robimy z miłości do literatury; jesteśmy z książkami i dla książek. A przy okazji 65. urodzin dostrzegamy, że od lat jesteśmy sobie pisani! Obyśmy mogli świętować jeszcze wiele takich rocznic… 😊