Książki

Książki dla młodzieży – kto je tworzy?
19.07.2021

Książki dla młodzieży – kto je tworzy?

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – napisała wiele lat temu Wisława Szymborska. Z tych słów korzysta na pewno Kacen Callender, autor niejednej książki dla młodzieży. Czy wiesz, co wpłynęło na jego sukces w literackim świecie?

Nie tylko książki dla młodzieży

Kacen Callender pochodzi z Saint Thomas na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Jego życie związane jest nie tylko z samymi książkami. Ukończył filologię japońską w Sarah Lawrence College, a następnie studiował kreatywne pisanie. Kształcił się również pod kątem pisania i tworzenia dla dzieci oraz młodzieży, co wpłynęło na jego późniejszy sukces. Callender jest osobą transpłciową, a stosowane przez niego zaimki to they/them oraz he/him.

Książki dla młodzieży od serca

Najgłośniejszą książką dla młodzieży Kacena Callendera jest bez wątpienia Felix Ever After. Na zawsze Felix, wydana za granicą w 2019 roku. Na pozytywny odbiór historii Felixa wpłynął fakt, iż autor to osoba transpłciowa, dzięki czemu główny bohater powieści młodzieżowej transpłciowy Felix, jest niezwykle żywy i wzbudza w czytelnikach ogromne emocje. Ponadto przy ogłaszaniu właśnie tej premiery Kacen Callender podał zmienione imię oraz używane zaimki.

Autor książki dla młodzieży z ważnymi nagrodami

Każdy młody pisarz marzy o tym, by tworzyć, znaleźć grupę odbiorców i zdobywać nagrody. Kacen Callender może się pochwalić wieloma wyróżnieniami, jak na przykład Stonewall Book Award bądź Lambda Literary Award. Ogromne sukcesy i nagrody, którymi doceniono autora, sprawiły, że jego książki dla młodzieży oraz dorosłych sprzedają się na całym świecie. Z jego powieści wypływa autentyczność, a wykreowani bohaterowie uczą czytelników empatii i zrozumienia. Sięgająca po książki Callendera młodzież poszerza swoje horyzonty myślowe i poznaje, czym są tolerancja oraz akceptacja.

Poznaj autora wpływowej książki młodzieżowej

Kacen Callender bez wątpienia odnosi coraz większy literacki sukces. Jego książki młodzieżowe wyróżniane są najważniejszymi nagrodami. Poruszane wątki przełamują pewne społeczne tabu i poszerzają horyzonty czytelników. Dobrze wiecie, że takie książki są dla nas niezwykle ważne. Zadbaliśmy o to, byście mogli sięgnąć po powieść Felix Ever After. Na zawsze Felix i poznać historię transpłciowego chłopaka. Odwiedźcie Wydaje nam się i zaopatrzcie się w swój egzemplarz jednej z ważniejszych książek młodzieżowych XXI wieku!