Książki
Seria „A jeśli to my”. Adam Silvera i Becky Albertalli łączą siły!
10.08.2022

Seria „A jeśli to my”. Adam Silvera i Becky Albertalli łączą siły!

Dylogia A jeśli to my to książki, które stworzyli Adam Silvera i Becky Albertalii. To kompletna seria We need YA, która pomimo tylko dwóch tomów potrafi przysporzyć osobom czytającym wielu rozrywek i emocji. Kogo zainteresuje historia miłosna Arthura i Bena z Nowego Jorku?

Arthur dopiero przyjechał do wielkiego miasta i jest nim absolutnie zachwycony. Natomiast Ben przeżywa kryzys po rozstaniu ze swoim chłopakiem. Jeden z optymizmem patrzy w swój los, drugi nie liczy na nic dobrego. We need YA proponuje komedię romantyczną w formie dylogii. To dwa tomy pełne perypetii chłopców, które napisali Adam Silvera i Becky Albertalli: A jeśli to my oraz To właśnie my. Najlepsze w niej jest to, że możemy obserwować zmiany bohaterów na przestrzeni dwóch książek. Widzimy, jak dojrzewają do swojej relacji. Możemy zobaczyć ich razem i w trakcie rozłąki. Cała paleta barw miłości w fabule rządzonej dziwnymi kolejami losu. Kilkaset stron, mnóstwo zdarzeń, dwóch bohaterów, jedno niezwykle pokręcone uczucie. A jeśli to Was zainteresuje?

Seria należy do gatunku tęczowej literatury, bo opowiada o losach dwóch gejów. Arthur i Ben przechodzą długą drogę od przypadkowego poznania na poczcie. Potem dzieje się szereg randek, związków z innych osobami i wielu innych miłosnych perypetii. We need YA przygotowało te książki z myślą zwłaszcza o swoich czytelnikach LGBT+, chcących zagłębić się w jakąś komedię romantyczną z chłopakami w rolach głównych. Dlatego też obserwowanie rozwoju relacji Arthura i Bena na tle gigantycznego Nowego Jorku może być interesujące dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć własną tęczową reprezentację w romansach. Adam Silvera i Becky Albertalli swoją dylogią dokładają cegiełkę do gatunku książek skupiających się na losach nieheteronormatywnych bohaterów.

Dla wielbiących komedie romantyczne

Wielbiciele i wielbicielki nie tylko literatury tęczowej, ale w ogóle komedii romantycznych na pewno odnajdą w tej dylogii coś interesującego. Mowa tu o wszystkich przewrotnościach losu, jakie spotykają na swojej drodze bohaterowie. W romansie, jak w życiu, dzieją się różne rzeczy – czasem słodkie, czasem gorzkie – i to jest powodem, dla którego warto po nie sięgnąć. Życie Arthura i Bena jest pasmem zmian. Nie do końca mogą się każdemu spodobać. Można nawet kłócić się z wyborami podejmowanymi przez bohaterów. Śmiejemy się z początku, złościmy w środku i płaczemy na końcu. Cała huśtawka komedii romantycznych, jaką serwują Adam Silvera i Becky Albertalli. I to jest siła takich książek, emocje, ale zdecydowanie pozytywne. Jeśli ktoś potrzebuje poczytać ciepłą historię dwóch chłopaków, zobaczyć, jak wiele uczuć może wydarzyć się między nimi (a jest ich sporo!), musi koniecznie sięgnąć po dylogię od We need YA.

Adam Silvera i Becky Albertalli – niesamowite połączenie

Jeśli ktoś już wcześniej miał do czynienia z tą dwójką autorów, zdecydowanie może skusić się na serię A jeśli to my. Adam Silvera to pisarz, który ma na swoim koncie takie powieści, jak Raczej szczęśliwy niż nie, Syn nieskończoności czy Nasz ostatni dzień. Zajmował się wcześniej również książkami dziecięcymi i młodzieżowymi jako recenzent, a obecnie tworzy powieści z gatunków Young Adult czy fantasy. Niebywale przystojny i zdolny, pochodzi z Bronxu, zbiera świetne opinie, a jego powieść Nasz ostatni dzień została zaadaptowana przez HBO. Osoby znające jego wcześniejsze komedie romantyczne mogą szukać podobnych przeżyć w jego dylogii A jeśli to my.

Becky Albertalli jest psycholożką kliniczną. Prowadziła szereg terapii dla nastolatków, dlatego jest obeznana ze światem młodych ludzi. Poza tym współprowadziła grupę wsparcia dla dzieci, które wykazywały nonkonformizm seksualny. Jako pisarka zajmuje się literaturą skierowaną dla młodzieży. Jej dylogia wydana przez We need YA to owoc współpracy z doświadczonym pisarzem, Adamem Silverą. Becky Albertalli napisała też Odwrotność nieodwzajemnienia, Yes No Maybe So, czy Kate in Waiting. Seria o losach Arthura i Bena to historia bestsellerowa. Dla zainteresowanych tą współpracą obojga twórców jest pozycją obowiązkową.

Dla chcących się wyluzować

Powieści z dylogii A jeśli to my nie należą do skomplikowanych. Mimo iż miłosne perypetie bohaterów mogą wydać się zawiłe czy trudne, Adam Silvera i Becky Albertalii zadbali o przyjazny język powieści. Ich seria komedii romantycznych jest przeznaczona dla tych, którzy szukają lekkiej lektury. To idealna opcja na spokojny wieczór, podróż pociągiem czy wyjazd na plażę. Zwłaszcza pierwsza część dylogii odznacza się sporym wyluzowaniem fabuły. Wszystko wydaje się niespieszne i nie musimy się martwić, że za czymś nie nadążymy. Prostota tych książek tworzy z nich idealny środek do relaksu i oderwania myśli w stronę nowojorskiej przestrzeni. Czyta się je szybko, nie musimy długo zastanawiać się nad tym, co się dzieje. Przez to są przystępne dla każdego, kto zaczytuje się w komediach romantycznych. Osobom czytającym ma się zrobić ciepło, miło i przyjemnie, a serce czasem zabić mocniej. To idealny comfort read na wakacyjną nudę i nieziemski upał. Gdy nie da się zanadto myśleć, perypetie Arthura i Bena od We need YA wydają się wprost idealne.

Wojtek Dyrda