Książki
Wpadnijcie na Poznańskie Targi Książki 2023!
09.03.2023

Wpadnijcie na Poznańskie Targi Książki 2023!

Nadchodzi wiosna, nadchodzą Poznańskie Targi Książki! W dniach 10–12 marca będzie można zrobić sobie wycieczkę do Poznania, by kupić nowe powieści, zdobyć autografy i poznać ulubione książkowe osoby influencerskie. Tegoroczne targi to ponad 150 wystawców! We need YA przygotowało fantastyczne spotkania. Przy jednorożcowym stoisku miejsca dla nikogo nie zabraknie. Sprawdźcie, co szykujemy!

Poznańskie Targi Książki w pewnym sensie otwierają corocznie sezon na ogólnopolskie wydarzenia targowe związane z książkami. W marcu robi się już trochę cieplej, a książkary budzą się z zimowego snu, by ruszyć na ogólnopolskie eventy! Tym razem targi w Poznaniu przypadają na dni od piątku do niedzieli 10–12 marca. W piątek (10.03) trwają od godziny 10 do 18, w sobotę (11.03) od godziny 9 do 18, natomiast w niedzielę (12.03) od godziny 9 do 16.

Wydarzenia odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach: 5A, 7 i 8. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny! Corocznie Poznańskie Targi Książki gromadzą setki, jeśli nie tysiące osób. Podczas eventów można zdobyć książki w atrakcyjnych cenach, wziąć udział w spotkaniach autorskich, a od pewnego czasu też spotkać się z osobami influencerskimi znanymi z mediów społecznościowych. Podczas targów organizuje się warsztaty i prelekcje. Każda osoba może znaleźć coś dla siebie! Poniżej przedstawiamy, jak rysuje się rozkład tegorocznych targowych spotkań dla We need YA. Będzie fantastycznie i wielojęzycznie!

Poznajcie tłumaczących

Pierwszym sobotnim wydarzeniem zorganizowanym przez nas na Poznańskich Targach Książki będzie panel osób tłumaczących. Spotykamy się o godzinie 15:00 w sali 1C w pawilonie 7. To szczególna okazja, by usłyszeć i poznać tłumaczy i tłumaczki, którzy i które przekładają jedne z najlepszych powieści Young Adult. Na spotkaniu pojawi się Dominik Górka, dzięki któremu dostaliśmy w Polsce Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole (Sonora Reyes) i wydane niedawno Spadochrony (Kelly Yang). Usłyszymy Artura Łukszę, tłumacza wyjątkowych tytułów – przekładał Wszystkiego, co najlepsze (Mason Deaver) oraz A kiedy zniknie pustynia (Marie Pavlenko).

Pojawi się także Joanna Krystyna Radosz, którą możesz znać z przekładu Ostatniej nocy w klubie Telegraph (Malinda Lo). Tłumaczka zajęła się nie tylko tym tytułem pióra Malindy Lo. Być może zdradzi trochę, nad czym aktualnie pracuje. Na Poznańskie Targi Książki zawita również Agnieszka Brodzik, która przełożyła między innymi Felix Ever After. Na zawsze Felix (Kacen Callender), ale też podbijającą serca serię Dotknij Mnie (Tahereh Mafi). Osoby tłumaczące są tak samo ważne jak osoby autorskie! To niepowtarzalna okazji na zdobycie autografu od nich i poznanie ich sposobów na pracę z tekstem. W końcu tłumacz praktycznie pisze książkę od nowa!

Poznańskie Targi Książki – sobota

Zazwyczaj na targach najwięcej dzieje się w soboty i niedziele. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, polecamy sprytnie obkupić się książkami dzień wcześniej, a w kolejne dni już tylko spokojnie brać udział w spotkaniach. Zwłaszcza że ich nieodzownym elementem są sznurki ludzi ciągnące się w kolejkach. Poznańskie Targi Książki w sobotę upłyną pod znakiem rozmów panelowych i przy stoiskach. We need YA zapewnia dwa duże spotkania. Pierwsze to opisany wyżej panel osób tłumaczących. Drugie z kolei na pewno ucieszy wszystkie osoby fanowskie Bestselerek.

Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska spotkają się z Wami o godzinie 17:00 na scenie w pawilonie 7. A godzinę wcześniej, o 16:00, będą podpisywać książki w sali 1C w pawilonie 7! Będzie okazja posłuchać trochę o ich Legendzie o popiołach i wrzasku, ale nie tylko o pierwszej części, bowiem autorki tworzą właśnie kontynuację swojej serii. Poznańskie Targi Książki z Bestselerkami będą idealną okazją do rozmów o kolejnych tomach ich świata fantasy.

Poznańskie Targi Książki – niedziela

Jeśli macie w domu Cały ten czas Hani Czaban, właśnie teraz jest okazja, aby zabrać tę książkę ze sobą. Na Poznańskie Targi Książki Hania przyjedzie aż z Oxfordu, żeby spotkać się z Wami o godzinie 12:00 na scenie II w pawilonie 8. Dla tych, którzy nie znają jej twórczości, warto nadmienić, że Hania jest bardzo młodą autorką. Zadebiutowała w wieku 17 lat! Jej pięknie opracowana graficznie powieść Cały ten czas jest postapokaliptyczną historią o młodych ludziach z motywem podróży w czasie. Poznańskie Targi Książki to idealna okazja na zapytanie Hani o tajniki jej wyjątkowego sukcesu, a także o studiowanie za granicą na prestiżowym uniwersytecie. Ponadto autorka pracuje nad kolejną powieścią. Może uchyli rąbka tajemnicy, co planuje?

Chodźcie do nas!

W tym roku w czasie Poznańskich Targów Książki szczególnie aktywne będą media społecznościowe. Na miejscu pojawi się ekipa TikTok BookClubu, będzie także masa Twoich ulubionych książkowych osób influencerskich. To również świetna okazja do poznania zespołu We need YA, co zawsze nas ogromnie cieszy! Na naszym stoisku, poza możliwościami pogadania, przytulenia czy zrobienia zdjęć, czekają na Was książkowe rabaty i wiele niespodzianek. Pamiętajcie, że Poznańskie Targi Książki przypadają akurat kilka dni po dwóch wspaniałych dalekowschodnich premierach: są to Żelazna Wdowa i Sześć szkarłatnych żurawi! To najlepsza okazja, by zdobyć jeszcze ciepłe powieści w super cenach i z cudnymi dodatkami.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie organizacji spotkań, planu hali czy dojazdu możesz znaleźć na oficjalnej stronie organizatora: https://targiksiazki.pl/pl/