Książki
Największe bestsellery We need YA warte poznania
22.11.2022

Największe bestsellery We need YA warte poznania

Niektóre tytuły spod znaku jednorożca We need YA od długiego czasu plasują się na zaszczytnej liście najbardziej poczytnych. Cieszą się olbrzymią popularnością, a należą do przeróżnych gatunków, przez co każda osoba znajduje coś dla siebie. Przedstawiamy zestawienie hitowych powieści We need YA, które zostały uznane za pozycje absolutnie bestsellerowe.

Wiele książek spod znaku jednorożca można zaklasyfikować jako światowe bestsellery. Wśród osób autorskich wydanych przez We need YA jest wiele nagrodzonych, popularnych i wpadających do zaszczytnego rankingu hitów „New York Timesa”. Do wyboru są najróżniejsze gatunki i tematy powieści. Od klasycznych cyklów fantasy, przez tematykę podróży w czasie, dystopii, ludowych wierzeń, obyczajówek, aż po barwną literaturę queerową. Poniżej wybraliśmy książki We need YA, które stoją na czele rankingu popularności. Jeśli jeszcze nie macie jakiejś z nich, zobaczcie, co mają do zaoferowania, bo może porwą i Was!

Queerowe hity We need YA

Adam Silvera to autor-znak rozpoznawczy We need YA. Jest wyoutowanym gejem, mieszka w Los Angeles. Doskonale wie, co znaczy zakochanie, nierzadko kłopotliwe, w drugim chłopaku. Jego powieści z silnym wątkiem tęczowej miłości od lat podbijają serca czytelników na całym świecie. Plasują także Silverę wysoko w rankingach popularności. Przykładem są jego powieści: Nasz ostatni dzień oraz dylogia A jeśli to my napisana w parze z Becky Albertalli, psycholożką. Akcja pierwszej z nich rozgrywa się w dystopijnym świecie. Ludzie otrzymują wiadomość SMS informującą, kiedy się umrze. Silvera snuje opowieść o dwóch młodych chłopakach, Mateo i Rufusie. Dostają oni tyle samo czasu: dobę. To będzie ich ostatni dzień. To, jak historia ich relacji, a potem uczucia, pączkuje wobec dramatycznie odmierzanego czasu, ujmuje za serce do ostatnich stron.

Druga pozycja We need YA, dylogia, na którą składają się tomy: A jeśli to my i To właśnie my, przenosi nas na ulice Nowego Jorku, gdzie możemy śledzić losy Arthura i Bena. Bohaterowie przechodzą długą, zawiłą drogę. Od przypadkowego poznania na poczcie, po romantyczną relację niekoniecznie usłaną różami. Jednak historia jest pełna przyjemnego ciepła, które da się odczuć podczas lektury.

Najlepsze od We need YA

Inną propozycją We need YA z niesłabnącą popularnością jest książka Benjamina Alire Sáenza – Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata. Autor zdobył nagrodę Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską. Jego powieść przenosi nas do świata kontrastów między dwójką nastoletnich bohaterów. Tytułowy Arystoteles jest wrażliwym narratorem, a Dante to wszechwiedzący bohater. Dwóch samotników zaczyna spędzać ze sobą czas. Zastanawiają się nad prawdami o świecie, o ludziach, a zwłaszcza o sobie.

Powieść czule obrazuje, jak wygląda próba odkrywania samego siebie. Szczególnie skupia się na aspekcie kiełkującego uczucia. Subtelność tej historii zadziałała tak pozytywnie na wszystkich, że We need YA przygotowuje drugą część przygód Arystotelesa i Dantego.

Już niezupełnie queerową, ale równie świetną propozycją dla osób chcących poczytać historię nieszablonowego romansu, jest książka Gdyby ocean nosił twoje imię Tahereh Mafi. Ta niewielkich rozmiarów powieść We need YA przedstawia losy młodej muzułmańskiej dziewczyny. Próbuje odnaleźć się w niezbyt gościnnej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Autorka typowym dla siebie stylem kreśli wątek pragnienia miłości, dostępnej każdemu, kto tylko wyciągnie ku niej rękę. Poetycka, zmysłowa twórczość Mafi to coś, co przyciąga tłumy czytających książki We need YA od długiego czasu. Sama powieść nadaje się do emocjonującej, a przy tym szybkiej lektury.

Małe arcydzieła We need YA

Chyba prawie każdy, kto czytał lub czyta książki spod znaku jednorożca, słyszał lub słyszała o V.E. Schwab. Ta osoba autorska We need YA zaskakuje od samego początku wyjątkowością pomysłów. Napisała też wiele różnorodnych książek, a przy tym jej powieści prezentują się przepięknie. Niewidzialne życie Addie LaRue podbiło serca książkar na całym świecie. Schwab snuje opowieść tytułowej Addie, buntowniczej Francuzki z osiemnastego wieku.

Dziewczyna zawiera mefistofelesowski pakt z ciemnymi siłami. W efekcie żyje wiecznie, ale nikt, kogo spotyka, nie może jej zapamiętać. Addie żyje więc samotnie przez lata do czasu aż spotka młodego antykwariusza, na którego klątwa niepamięci zdaje się nie działać… Nieszczęście wieczności i próba zrozumienia roli czasu w życiu miesza się z pięknie barwioną, a przy tym symboliczną formą książki, o którą We need YA zadbało w każdym jej wydaniu.

Cały ten czas Hani Czaban poleca się jako małe, dystopijne dzieło sztuki. Debiutancka powieść autorki ma przepięknie barwione strony z białą czcionką, które komponują się z okładką i wklejkami. We need YA notuje niesłabnącą popularność, bo poza tym pięknym wydaniem sama powieść jest ciekawym kawałkiem dystopii. Świat Całego tego czasu został podporządkowany burzy cofającej czas o dobę każdego dnia. Elektryczność i technologia nie działają. Ludzie przestali pamiętać o tym, co działo się przed burzą.

Młoda bohaterka, Mar, wraz z równie młodym amatorem-wynalazcą Artelem wymykają się z domów, by odkryć, jaka intryga kryje się za całym tym dziwnym czasem. Tutaj również osoby uwielbiające We need YA dopytywały o kontynuację. Odpowiadając, Cały ten czas jest skończoną, samodzielną powieścią, ale pracujemy już nad kolejną książką Hani!

We need YA, wiedźmy i magia

Jeśli chodzi o fantastykę z motywem wiedźm, prym w szeregach We need YA wiodą dwie autorki: Isabel Sterling i Shelby Mahurin. Pierwsza z nich napisała bestsellerową dylogię Te wiedźmy nie płoną z tomami: Te wiedźmy nie płoną i Ten sabat nie upadnie. Poznajemy w niej czarownicę Hannah. Mieszka w kultowym Salem, chodzi do szkoły i unika swojej eks. Normalna wiedźmowa rzeczywistość nastolatki. Bohaterka z biegiem akcji będzie musiała szybko dorosnąć, rozwinąć magiczne umiejętności i obronić swój sabat przed mrocznymi mocami.

Druga autorka We need YA, Shelby Mahurin, zasłynęła trylogią Gołąb i wąż. Tam również spotykamy świat wiedźm, ale tym razem ścierający się na śmierć i życie ze światem ludzi. Autorka opowiada o pozornie zabójczej relacji młodej wiedźmy i łowcy czarownic, którzy nie dość, że się nie zabijają, to jeszcze biorą ślub! Akcja powieści dzieje się w świecie, gdzie kościół za pomocą łowców walczy z wiedźmami. Postacie zostaną wplątane w niejeden konflikt. Rozegra się wiele dynamicznych wydarzeń i między innymi dlatego każdy tom tej opasłej serii cieszy się wielką popularnością!

Wojtek Dyrda

Bestsellery

27,45 zł 49,90 zł

27,45 zł 49,90 zł

27,45 zł 49,90 zł

25,80 zł 46,90 zł

37,95 zł 69,00 zł